In de periode 2000 - 2007 verscheen in Zuidwest-Nederland het blad 'De Ondernemer'.
Hier vindt u het online archief van deze uitgaves, gepubliceerd door SiteSupport Online Communicatie. De actuele website van deOndernemer vindt u op www.deondernemer.nl
Oktober 2002













advertenties
www.storimansenpartners.nl
bees-delivery.be





Columns
Drs. Rutger J.H. van Haaren
Barend Hohmann
Christ-jan Danen
Extremisten op het net
Barend Hohmann
SiteSupport Online Communicatie



Over een jaar is de helft van alle mail die u ontvangt spam. Aldus een bekend onderzoekinstituut. Een nog respectabelere denktank weet het beter: Binnen een paar jaar zal het internet knarsend tot stilstand komen dankzij een onstuitbare stortvloed aan "unsollicited bulk email'. Het wachten is op de internet-visionair die een datum prikt voor het einde van de wereld.

Twee jaar geleden buitelden de onderzoekers, de consultants en de goeroes over elkaar heen met de meest schitterende voorspellingen voor het internet. Het enige dat telde: iedere nieuwe toekomstvisie moest nog spectaculairder zijn. Vandaag de dag proberen deze opinion leaders elkaar nog steeds de loef af te steken. Alleen nu gaat het erom wie het grootste rampscenario voorspelt. Wanneer Enron, WorldComm of Anderson zo makkelijk omgaan met het verschil tussen positief en negatief dan hebben ze een serieus probleem.

Voor extremisten is het nooit zo belangrijk om consequent te zijn. En extremisten dat zijn het. Ze hebben alleen geleerd omhoog te vliegen en hebben nooit opgelet bij de les "zachte landing'. Vandaar hun huidige toekomstvisies die zijn ontleend aan bekende rampenfilms.

Mijn boodschap is eigenlijk al twee jaar lang hetzelfde. Laat u niet meeslepen door deze "extremisten'. Dat gold al voor de utopia verhalen. Dat geldt nu voor de doomsday scenario's. Het einde van de wereld hebben we al eens meegemaakt. Toen heette het "Milennium bug'. Dan moet een beetje spam toch kinderspel zijn.




...adviseert
"Ze mogen allemaal Bas tegen me zeggen"

...start
Betalingsgarantie voor individuele transacties

...twist
Onduidelijkheid Zzp-er duurt voort

...verheldert
Winkeliers Halderberge willen duidelijkheid

...overlegt
Geen geluidsoverlast op bedrijventerrein Industrieweg

...ontbindt
Ontbinden kost tijd

...bepaalt
Personeel bepalende factor in concurrentiestrijd

...groeit
Jonge innovatieve ondernemer zet succesvol bedrijf op poten

...bezuinigt
"Het is tijd om een stap vooruit te maken"

...presenteert
De 3 O's van de Bredase Business Dagen

...rijdt
Zakelijk onderweg

...netwerkt
Is ondernemen topsport?

...wint
Unaniem de beste

...fuseert
BouwNed na fusie grootste ondernemers organisatie in de bouw

...werkt
Werkend leren bij Stichting Samenwerkings- verband Praktijkopleiding Bouw

...structureert
De afdelingen basis van BouwNed

...specialiseert
Kwaliteit wordt steeds belangrijker

...adviseert
Adviesfunctie belangrijk bij afwerking

...bouwt
Met een bouwteam naar een bedrijfspand in maatpak

...installeert
Een bedrijfspand is een stuk gereedschap

...samenwerkt
Samenwerking levert tijdwinst op

...ontvangt
BouwNed positief-kritisch over kabinetsplannen

...vernieuwt
Terugkeer van een koningsmerk

...bedenkt
"Hij vond als het ware de magneet opnieuw uit"

...leert
De BOS nadert met rasse schreden

...spreekt
In 't kort

...huisvest
Bedrijfsterreinen schaars

...voorstelt
Even voorstellen: ROZ